This is Mika

23.11.2016 14:44 2min luku 0

Päivät pimenee ja mieli mustenee

Moi!

Onpa täällä masentavaa. Märkää ja pimeää ulkona. Valoisa aika päivästä töissä ja sit kun tulee pimeän laskeutuessa kotiin, pitäisi vielä jaksaa lähteä salille. Kyllä moinen vaatii sisua ja mielen lujuutta. Ei täällä talvisaikaan ole mitenkään ratkiriemukasta olla, ei todellakaan.

Tällainen pimeys ja kylmä sää saa kyllä paljon negatiivista aikaan ihmisissä. Itsekin olen paljon väsyneempi kuin kesällä ja suorastaan saamattomampi. Valoa kohti on paljon mukavampi mennä, kuin pimeyttä. Nyt mennään vain pimeämpää kohti ja valoisa aika lyhenee lyhenemistään. Tylsää!!

Kunhan nyt tän pimeimmän hetken jaksaa painaa läpi niin jo helpottaa. Salillekin lähteminen on nyt tuskaa, mutta kunhan sinne pääsee, niin kyllä sitä treenit jaksaa kiskoa. Se on vaan pakko ja kun hommaan asennoituu oikein, tulee sinne lopulta lähdettyäkin.

Eilen painoin täysillä käsijumpat ja loppuun paikkotreeninä olkapäät. BU BU BOOM! Käet on turvoksissa.

15123340_10209221008896723_9018654166432421640_o

Fitnessmyytinmurtajat jatkuu!

Saatiin tiukan palaverin tuloksena vihdoin järjestettyä uusi kuvauspäivä, joka on näillä näkymin 7.12 keskiviikko. JEE!! Oli muuten pikkasen hankalaa säätää tuota päivää, kun ei tahtonut millään löytyä murtajatriolle yhteisiä hetkiä. Nyt kuitenkin saatiin päivä sovittua ja tuolloin siis kuvataan. Toivotaan, että siitä ei mene sitten kauaa, kun saadaan jakso ulos. Siitä tulee kyllä hauska juttu. 🙂

Edellisiä jaksoja on katsottu hurja määrä!

Tukulla on muuten tovin vielä tuo erittäin loistava hinta/laatusuhteeltaan oleva protskujauhe, Whey-80, tarjouksessa! Suosittelen ehdottomasti ostamaan.

Klikkaa kuvaa alla ja pääset tarjoukseen kiinni!

prodejauhe

Snickers protskupatukka on myös diilissä. Kannattaa maistaa, patukka maistuu tosi hyvälle ja on ravintoarvoiltaan todella hyvä.

Klikkaa kuvaa alla ja siirryt suoraan tuotteeseen.

snikkerssi

Hei, älkääkä unohtako Disturb.fi:n varaslähtödiiliä Black Fridaylle!

Alla olevasta linkistä pääset sivuille. Aikaa on vielä, muttei enää paljoa. Torstai-iltaan!!

nyyssiskamppis

Kommentit (0)

Ladataan kommentteja...
Kommentteja ei voitu ladata. Yritä myöhemmin uudelleen.
{{ comment.author }} #{{ comment.id }} Vastaa

Vastaa

Kaikki kommentit tarkistetaan manuaalisesti ennen julkaisua.
Emme julkaise sähköpostiosoitettasi ulkopuolisille.
Avatar noudetaan sähköpostin perusteella Gravatar-palvelusta.

Luethan täältä kuinka käsittelemme henkilötietojasi.