This is Mika

26.06.2015 18:44 2min luku 33

Hei me pumppaillaan!

Termos!
Se olis niinku perjantai jeba jee! Mitäs meinaa jengi touhuta viikonloppuna? Onko rentoa oleilua, kovaa treenaamista vai kenties molempia?
Jumppien ohessa näpsäistiin pari kondiskuvaa
image (8) asentosmll
Paino yhä 84kg. Ukko on melkoisen tyhjä, mutta ei näillä hiilarimäärillä muuta voi odottaakaan. Voimatasot ovat muuten laskeneet jonkin verran. Ehkäpä juuri tämä vähähiilarisuus syö tehoja ja samalla voimia? Sillä ei suoranaisesti ole kyllä mitään merkitystä, saanko 180 kiloa penkistä vai 160 kiloa. Pääasia on, että saadaan tasaisesti rasva palamaan ja ylläpidetään lihasmassaa niin paljon kuin mahdollista lavalle saakka.
Edellisellä dieetillä olin muistaakseni himpun verran pehmeämpi vastaavassa vaiheessa.
16. kesäkuuta painoin 81,4kg. Pistetääs pikku vertailu:
Untitled-1
Jännitän vatsoja vähän eri asennossa, joka muuttaa hieman koko kropan asentoa, mutta muuten ihan hauska vertailukuva.
Eli suurin piirtein vastaavassa tilanteessa ajallisesti oltiin vuonna 2012, kun silloin kisat olivat 8. syyskuuta ja nyt kisat ovat vasta lokakuussa, tosin ACE 25. syyskuuta. Ihan siis hyvä fiilis, että mennään kohtuu hyvin aikataulun mukaan.
Eipä tässä sitten muuta! Pistäkäähän hyödyntäen tuo -15% ALE, se ei ole enää montaa päivää voimassa.
KLIKKAA KUVAA:
700x240_VDsemester_15off_FTUK

Kommentit (33)

Ladataan kommentteja...
Kommentteja ei voitu ladata. Yritä myöhemmin uudelleen.
{{ comment.author }} #{{ comment.id }} Vastaa

Vastaa

Kaikki kommentit tarkistetaan manuaalisesti ennen julkaisua.
Emme julkaise sähköpostiosoitettasi ulkopuolisille.
Avatar noudetaan sähköpostin perusteella Gravatar-palvelusta.

Luethan täältä kuinka käsittelemme henkilötietojasi.