This is Mika

26.08.2016 15:59 2min luku 5

Fitnessmyytinmurtajat - Kakkososan tiiseri ulkona!

Moikkiskoikkis

Eilen käytiin Satu Kalmin ja Tomi Rehellin kanssa kuvailemassa uutta jaksoa murtajiin. Tässä tulevassa jaksossa on testissä kehonrakentajan yleiskunto offilla. Mitä tapahtuu, kun repäistään malminkartanon portaisiin offikautta viettävä bodari, joka ei ole lähes vuoteen tehnyt mitään muuta kuin punttitreeniä?

Vielä hymyilyttää Nyyssistä, kun ei tiedä mitä on pään menoksi suunniteltu.

fmm2

Uusi jakso on ulkona ensi viikon lopulla. Mutta ennen sitä saatte pienen maistiaisen mitä on luvassa:

Ei paljasteta tämän enempää. Se mitä tapahtuu ja mikä oli lopputulos jää nähtäväksi itse jaksoon. Sen voin toki sanoa, että Satu on todella taitava ohjaamaan toisen menoa ja osaa puskea vauhtia, kun sitä tarvitaan.

Mitä muuten luulette miten tuolla kävi? Ja nyt saa arvata yhden näistä:

  1. Meno hyytyi ensimetreille
  2. Kellotettiin 5 minsaa menoa, mutta Mika suuttui itselleen, kun oli niin huono kunto ja jätti homman kesken
  3. Päästiin puoliväliin treeneissä
  4. Edettiin jopa 3/4 matkaa, mutta sitten moottori hyytyi ja Mika jouduttiin taluttaa pois muiden tieltä
  5. Mikalla tuli märkäpieru housuun, homma jäi kesken ja Satu kuittaili ivallisesti siitä lopun päivää
  6. Päästiin täyspitkä treeni läpi Satun johdolla vastoin kaikkia odotuksia
  7. Puolivälin jälkeen krampit ja vatsakivut sai Satun säälimään Mikaa ja keskeytti rääkin
  8. Mika nyrjäytti nilkan puolessa välissä, joka valitettavasti pisti pelin poikki
  9. Mika sai 7 min kohdalla pahan astmakohtauksen ja meno hyytyi siihen
  10. Mika painoi lähes loppuun asti, mutta sitten alkoi rintaa ahdistaa ja Satu vihelsi pelin poikki

Yksi näistä vaihtoehdoista saattanee olla totta tai sitten ei… Ihan OIKEA vastaus selviää ensi viikon lopussa. 😀 Mutta toki heitä kommenttiosioon numero, mitä veikkaat tapahtuneen! 😀 😀

Malminkartanon parkkiksella, Tomi nousi autosta ulos kuvatakseen auton saapumista ruutuun. Tosin meille Tomi ei kertonut mitään, että mikit tallensivat koko ajan meidän ”salaisia” keskusteluja Tomista… 😀

#fitnessmyytinmurtajat Tyhmyliinit @satukalmi & @nyyssis !!! Coming Soon!!!! Tai no en tiedä… ☹️

A video posted by Re-Hell (@tomirehell) on

Enihau, ensiviikolla pamahtaa loppuviikosta ja jokainen teistä, jotka myönnätte, että teissä asuu pienen pieni sadisti, kannattaa katsoa jakso. Tietysti jaksoa kannattaa katsoa ihan siitäkin syystä, että tästä jälleen kerran oppii jotain ja saa itselleen. Viihdettähän tämä täysin on, kun pistetään pyöreä, huonokuntoinen lihapulla hyppimään portaissa. Komiikkaa kauheimmillaan siis tiedossa. BOOM!

Hei ilmainen toimitus yhä voimassa tän viikon loppuun asti! Klikkaa kuvaa alla ja ei muuta kuin ostelee!

toimi1600

Ja huomenna pamahtaa sitten jotain todella eksklusiivista blogissa. Lauantaina ja sunnuntaina on tarjolla jotain todella loistavaa diiliä! Ole kuulolla jo huomisesta alkaen! Vain viikonlopun on tämä setti voimassa. Fuk Yeah! 😀 BOOM! 😀

Kommentit (5)

Ladataan kommentteja...
Kommentteja ei voitu ladata. Yritä myöhemmin uudelleen.
{{ comment.author }} #{{ comment.id }} Vastaa

Vastaa

Kaikki kommentit tarkistetaan manuaalisesti ennen julkaisua.
Emme julkaise sähköpostiosoitettasi ulkopuolisille.
Avatar noudetaan sähköpostin perusteella Gravatar-palvelusta.

Luethan täältä kuinka käsittelemme henkilötietojasi.