This is Mika

16.07.2015 09:50 2min luku 29

Haastista ja aamukuntoa!

Moikkis!
Eilen käväisin Alonan haastateltavana. Alona kirjoittaa blogia ja tuottaa kerran viikossa materiaalia sivuilleen haastatellen lähinnä urheilun parissa vaikuttavia ihmisiä. Oikein mukava tuokio saatiin aikaseksi eli jäädään odottelemaan tuota videohaastista!
mikajaalona2 mikajaalona
Reenit sujuneet ihan hyvin ja jalat vieläkin kipeänä toissapäiväisistä jumpista. Aamulla paino on pudonnut käsittämättömästi 81,0 kiloon. Oli pakko tarkistaa, että oliko vaaka mennyt rikki, kun en meinannut uskoa lukua. Kyllähän peilistä tuijotti takaisin aika kuiva kaveri, mutta että noin paljon oli pudonnut?! Oon aloittanut nyt treenin jälkeiset aerobiset ja kolmet cardiojumpat on vasta takana kolmen päivän ajalta. Kaipa se cardion säästely tänne dieetin loppupuoliskolle on kannattanut, kun se noin tehokkaasti lähti käyntiin?
Aamukunto ennen aamupalaa
81kgsmll
Meikä on sellainen kulinaristi, että pahan makuista ruokaa en tykkää syödä. Nyt dieetilläkin tykkään tehdä kunnon hyvää ruokaa, vaikka se nyt onkin vain riisiä ja kanaa. Keitän riisin riisikeittimessä kuoohkeaksi. Mausta riisin suolalla ja sahramilla. Paistan kanat tasaisen rapeaksi. Maustan ne hyvin. Pilkon kevätsipulia ja valkosipulia sekaan. Lisään riisin ja kaksi raakaa kananmunaa pannulle ja sekoitan hyvin. Tadaa, siinä on päivän sapuskat!
riisiäjakanaa
Ei ruoan tartte pahan makuista olla, kun mennään dieetillä simppelien safkojen kanssa. Yksinkertaisesta nimenomaan saa hyvänmakuista!
Hei, vielä on kaksi päivää aikaa hyödyntää tuo GOODLIFE -patukka tarjous!!
Klikkaa kuvaa ja pääset suoraan tarjoukseen käsiksi! BOOM!
700x240_2_mika_goodlife_50off_juli15

Kommentit (29)

Ladataan kommentteja...
Kommentteja ei voitu ladata. Yritä myöhemmin uudelleen.
{{ comment.author }} #{{ comment.id }} Vastaa

Vastaa

Kaikki kommentit tarkistetaan manuaalisesti ennen julkaisua.
Emme julkaise sähköpostiosoitettasi ulkopuolisille.
Avatar noudetaan sähköpostin perusteella Gravatar-palvelusta.

Luethan täältä kuinka käsittelemme henkilötietojasi.