This is Mika

15.02.2013 17:50 3min luku 17

Lomapäivitystä Teneltä - part 05

Moi

Eilen sitten käväistiin siinä kuuluisassa Loro Parquessa. Mentiin sinne paikallisella ”junalla” eli sellaisella renkailla kulkevalla vekottimella, jossa oli vaunuja. Matka kesti noin 15 minsaa ja oltiin perillä. Liput Loroon maksoi 33 euro nokka.

Tässä Loro Parquen sisäänkäynti

loro parque

Siellä oli sitten vaikka mitä nähtävää. Oli gorillaa.

gorilla

Oli El Tigrua:

el tigre

Oli haita ja muita vesiörkkejä:

sharks

Ja kauniita delfiinejä:

dolphins

Kaikin puolin ihan mainio reissu sinne Loro Parqueen. Lintuja oli järjetön määrä sekä muita ötököitä: kilppareita, laiskiaisia, simpansseja, killer whaleseja sekä kaloja ziljoona eri lajia.

Mesta kierteli ja kaarteli sokkelomaisesti ja loi tunnelmaa. Papukaijoja oli hurja määrä ja joka välissä oli lintuhäkkejä joissa eri lajin edustajia oli pari kipaletta. Oli erilaisia esityksiä, delfiinejä, valaita, merileijonia.Kyllä nähtävää riitti.

Käväistiin syömässä jossain puiston pikku kahvilassa. Tytsy nappasi juustokakun kahvilla ja meikä vetäisi spaghettit bolognesella. Nami.

beautiful Britt

Illalla käväistiin taas Rustigossa syömässä. Tässä kuvaa ihan rannan tuntumasta kohti ravintola rustigoa.

near the shore

Tässä Rustigon edustaa. Upea mesta ja ulkona kun syö, saa nauttia meren aalloista ja upeasta tunnelmasta.

rustigon ulkopuolella

Tytsy illan hämärissä:

Britt

Tänään käväistiin El Caminon katukuppilassa nauttimassa yhdet cervezat kovien jalkatreenien jälkeen. Kyllä maistu olut ja jalat ihan tuusan nuuskana.

el camino

Kommentit (17)

Ladataan kommentteja...
Kommentteja ei voitu ladata. Yritä myöhemmin uudelleen.
{{ comment.author }} #{{ comment.id }} Vastaa

Vastaa

Kaikki kommentit tarkistetaan manuaalisesti ennen julkaisua.
Emme julkaise sähköpostiosoitettasi ulkopuolisille.
Avatar noudetaan sähköpostin perusteella Gravatar-palvelusta.

Luethan täältä kuinka käsittelemme henkilötietojasi.